Author: Redaktor MK

Jakie są objawy odstawienne alkoholu?

Nie jest możliwe wskazanie jednej przyczyny leżącej u podstaw alkoholizmu. Powody popadnięcia w nałóg są bardzo zróżnicowane i w znacznej mierze zależne od osobistych cech i przeżyć danej osoby. Może to być zarówno chęć ucieczki od problemów, próba relaksu, pokonania nudy lub dopasowania się do otoczenia, a nawet sposób na przełamanie nieśmiałości.

…więcej

easyway

Leczenie problemu alkoholowego w ośrodku – czy to konieczne?

Alkoholizm to niewątpliwie jedna z częściej występujących chorób XXI wieku. Coraz więcej osób popada w ten nałóg ze względu na wiele negatywnych czynników zewnętrznych płynących ze środowiska, z którymi ludzka psychika nie zawsze jest w stanie sobie poradzić.

…więcej

alkohol

Jak alkohol wpływa na ludzki organizm?

Napoje alkoholowe towarzyszą nam na co dzień. Nie ma znaczenia czy spożywamy lamkę wina do obiadu, szklankę piwa na dobry sen czy kieliszek szampana w ramach świętowania – wprowadzamy szkodliwe ilości do naszego organizmu.

…więcej

terapia uzależnień

Jak można pomóc osobie uzależnionej, aby odwyk narkotykowy był skuteczny?

Uzależnienie od narkotyków wiąże się z negatywnymi skutkami zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego osoby uzależnionej.

…więcej

nałóg

Czy metoda Allena Carra jest skuteczna?

Metoda Allena Carra stosowana jest od ponad 35 lat. Dzięki niej 50 milionów ludzi w ponad 50 krajach na całym świecie uzyskało skuteczną pomoc w wyjściu z uzależnienia takiego jak: palenie papierosów, narkotyki, alkohol, kofeina, długi, hazard, nadwaga, słodycze, a także uzależnienia technologiczne, a nawet lęk przed lataniem.

…więcej

filmy o nałogach

Najlepsze filmy o wychodzeniu z nałogu

Sztuka filmowa pełni ważną rolę w życiu współczesnego człowieka.

…więcej

Leczenie alkoholizmu Przystanek Trzeźwość &