Metoda Allena Carra stosowana jest od ponad 35 lat. Dzięki niej 50 milionów ludzi w ponad 50 krajach na całym świecie uzyskało skuteczną pomoc w wyjściu z uzależnienia takiego jak: palenie papierosów, narkotyki, alkohol, kofeina, długi, hazard, nadwaga, słodycze, a także uzależnienia technologiczne, a nawet lęk przed lataniem.

Ze względu na swoją skuteczność, potwierdzoną badaniami klinicznymi zyskała ona popularność na całym świecie. Każda osoba uzależniona dzięki tej metodzie może zyskać wolność od niszczącego nałogu.

Kim był Allen Carr?

Allen Carr urodził się w Londynie. Zaczął palić papierosy w wieku 18 lat i wypalał ich 5 paczek, czyli nawet do 100 dziennie. Wszystkie podjęte przez niego próby zerwania z nałogiem kończyły się niepowodzeniem. Po odbyciu służby wojskowej został dyplomowanym księgowym, ale nałóg był powodem jego wielu zmartwień, tym bardziej, że ojciec Allena Carra zmarł na raka płuc.

Wtedy postanowił definitywnie rozprawić się uzależnieniem, co udało mu się w wieku 48 lat. Opracował metodę, która pomogła palaczom na całym świecie wyjść z nałogu. Po odejściu z zawodu założył organizację, która obecnie jest uznawana za światowy autorytet w dziedzinie uzależnień i utworzył swoją pierwszą klinikę Easyway. Wielkim wyróżnieniem dokonań Allena Carra, jako pierwszej osoby spoza świata medycznego, było otrzymanie zaproszenia do wystąpienia na X Światowej Konferencji Tytoniu i Zdrowia.

Pracował jednocześnie nad zastosowaniem tej metody do różnego rodzaju uzależnień i problemów. Jest autorem kilku książek o tematyce alkoholizmu i otyłości. Współpracował w propagowaniu swojej metody z Robinem Hayleyem i Johnem Diceyem, którzy pełnili obowiązki odpowiednio prezesa i dyrektora zarządzającego Easyway Allena Carra, co zaowocowało jej zastosowaniem do zjawiska e – papierosów i innych uzależnień  oraz problemów takich jak: alkohol, hazard, zadłużenie, cukier, kofeina, konopie indyjskie, heroina, kokaina i wiele innych. 

Czym różni się metoda Allena Carra od wszystkich innych metod leczenia uzależnienia?

Metoda Allena Carra w przeciwieństwie do innych rozwiązuje przede wszystkim problem  psychicznego uzależnienia jednostki. Jest to program wyjątkowy wśród wszystkich innych stworzonych w walce z wszelkiego typu uzależnieniami, bowiem koncentruje się nie na tym, dlaczego nie powinno się spożywać środków psychoaktywnych, ale na tym, dlaczego osoby uzależnione to robią. Allen Carr podjął się analizy prawdziwych powodów nałogu i ich usunięcia. Osoba uzależniona powinna zrozumieć działanie tego mechanizmu i podjąć działania zgodne z kilkoma prostymi instrukcjami, a nałóg przestanie stanowić jakikolwiek problem.

Metoda Allena Carra? 

Metoda Allena Carra wykorzystywana jest przy różnego rodzaju uzależnieniach i problemach, co umożliwia osobom uzależnionym uwolnienie się od nałogu w sposób łatwy i nie wymagający silnej woli. Kursy prowadzone przez doświadczonych terapeutów są najłatwiejszym sposobem realizowania tej metody. Pozwalają zrozumieć powód uzależnienia.

Terapeuci modyfikują błędne przekonania, które trzymają w pułapce nałogu. Wskazują nie tylko na uzależnienie fizyczne, które według nich ma miejsce w 1% lecz przede wszystkim na aspekty psychiczne odpowiedzialne w 99% za popadanie w nałóg. Osoby uzależnione są przekonane, że spożywanie substancji takiej jak alkohol lub inne psychoaktywne sprawia im przyjemność i daje wiele korzyści w postaci radości życia, możliwości radzenia sobie ze stresem, udzielania się w towarzystwie, odpoczynek.

Stąd pojawiają się obawy, że rezygnacja z tych substancji będzie powodem pojawienia się poczucia straty, nieszczęścia, a poza tym niezwykle ważne są tu obawy dotyczące skutków uzależnienia takich jak: utrata zdrowia, majątku, zniewolenie, stygmatyzacja w społeczeństwie. W metodzie Allena Carra wskazuje się je jako odpowiedzialne za utrzymywanie osoby uzależnionej w pułapce nałogu. Dzięki terapeutom zastosowana metoda usuwa te obawy i człowiek staje się wolny.

uzależnienie

Poczucie straty i pozbawienia czegoś ważnego w życiu jest usuwane, a w przypadku poważnego uzależnienia fizycznego efekt odstawienia jest niemal niezauważalny przez osobę poddaną działaniu metody Allena Carra. Dzięki niej człowiek uświadamia sobie, że będzie szczęśliwszy, zrelaksowany, łatwiej będzie się koncentrował i radził sobie ze stresem wtedy, gdy przestanie palić, pić alkohol i zażywać inne substancje psychoaktywne.

Metoda ta jest niezwykle skuteczna przy leczeniu uzależnienia od alkoholu, gdyż człowiek uświadamia sobie, że pozbywa się przymusu picia, a jednocześnie nie musi unikać alkoholu.