Najważniejszą rzeczą przed wybraniem się na zabieg, jest pozostanie trzeźwym od co najmniej 48 godzin. Jest to bowiem optymalna ilość czasu, po upływie którego nie będzie istnieć żadne ryzyko związane z wszyciem esperalu. Musimy również być przebadani przez lekarza, który będzie wykonywał zabieg. Konieczne jest podanie wszystkich niezbędnych informacji na temat naszego zdrowia, przebytych chorób itp. przygotowanie się do zabiegu wszycia esperalu nie jest zbyt skomplikowane. Dzięki temu nie musimy stresować się przed wykonaniem zabiegu. Wszycie esperalu nie jest ani długie, ani bolesne. Najważniejsze jest to, że musimy być trzeźwi od dłuższego czasu.
Co po dokonaniu zabiegu?
Dzięki emu, że wszycie esperalu nie jest zabiegiem skomplikowanym ani bolesnym, od razu po zaszyciu rany możemy wrócić do pracy, do prowadzenia pojazdów oraz do innych czynności. Istotne jest bowiem, że zabieg ten nie powoduje żadnych efektów ubocznych, np. zawroty głowy, bezsenność i innych. Jest on więc całkowicie bezpieczny – twierdzi Radosław Bąk z kliniki Esperal . Jednak Od momentu wszycia esperalu pod naszą skórę, musimy koniecznie przestrzegać najważniejszej zasady, która kategorycznie zabrania nam spożywania alkoholu. Po zabiegu musimy więc zachować bezwzględną wstrzemięźliwość od alkoholu przed długi czas. Kiedy już mamy wszywkę, musimy dbać o siebie i pilnować, by pod żadnym pozorem nie sięgać po alkohol oraz nie stosować żadnych produktów, które produkowane są na bazie alkoholu.
Czemu wszywka uchodzi za bardziej popularną opcję od tabletek?
Zależność ta ma swoje uzasadnienie – tabletki należy łykać regularnie, jednak gdy faktycznie chcemy napić się alkoholu, możemy je po prostu na jakiś czas odstawić. Jeżeli chodzi o wszywkę, niemożliwe jest spożycie choćby najmniejszej ilości alkoholu. Wszywka bowiem zostaje z nami rok lub dwa, co uniemożliwia nam pozbycie się jej nawet na chwilę. Dlatego tak wiele osób wybiera właśnie wszywkę zamiast pudełka tabletek. Jest to bowiem najbardziej skuteczna opcja, jeżeli chodzi o leczenie alkoholizmu. Warto z niej skorzystać, jeżeli naprawdę zależy nam na pozbyciu się uciążliwego nałogu.
Kto decyduje o typie terapii?
Najczęściej typ terapii wybieramy sobie sami. To my będziemy wiedzieć, czy wolimy łykać tabletki regularnie, czy mieć wszywkę, która absolutnie ‘zakazuje’ nam spożycie jakiejkolwiek ilości alkoholu. Rodzaj terapii dość często może zostać nam wskazana również przez lekarza. Walka z uzależnieniem od alkoholu powinna być przeprowadzona w sposób odpowiedzialny, a wiadomo przecież, że wszywka zapewni nam najwyższy rodzaj ochrony. Warto więc zdecydować się na ten typ terapii, zwłaszcza, gdy nasze uzależnienie od alkoholu jest na bardzo niepokojącym poziomie. Każdy, kto faktycznie chce pozbyć się nałogu alkoholowego, musi wybrać tę bardziej radykalny sposób.