Kategoria: Leczenie alkoholizmu

Detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy – skuteczny sposób na silnego kaca

Objawy nadmiernego spożycia alkoholu, nazywane popularnie kacem są doskonale znane nawet tym, którzy z uzależnieniem nie mają zbyt wiele wspólnego. Ból głowy, nudności, wymioty, zaburzenia koncentracji i ogólne złe samopoczucie są objawami, z którymi należy liczyć się po wieczorze i nocy intensywnego picia. I choć można uniknąć ich przestrzegając kilku prostych zasad rozsądnego picia, wiele osób w dalszym ciągu cierpi z powodu silnego kaca, szczególnie gdy nadmierne spożywanie alkoholu staje się znacznie poważniejszym i regularnym problemem.

alkoholizm

Czy ośrodek leczenia uzależnień to dobre miejsce dla młodego człowieka?

Najnowsze badania pokazują, że różnego rodzaju zachowania nałogowe są uporczywym i palącym problemem dla młodych dorosłych. Często mają też oni tendencję do bagatelizowania skutków używania substancji psychoaktywnych lub chorobowego wykonywania pewnych grup czynności, co zwiększa ryzyko głębokiego uzależnienia. Sposobem na bezpieczne i skuteczne wyjście z nałogu jest terapia w profesjonalnym ośrodku leczenia uzależnień. Dlaczego warto się zgłosić?

Jakie są objawy odstawienne alkoholu?

Nie jest możliwe wskazanie jednej przyczyny leżącej u podstaw alkoholizmu. Powody popadnięcia w nałóg są bardzo zróżnicowane i w znacznej mierze zależne od osobistych cech i przeżyć danej osoby. Może to być zarówno chęć ucieczki od problemów, próba relaksu, pokonania nudy lub dopasowania się do otoczenia, a nawet sposób na przełamanie nieśmiałości.

easyway

Leczenie problemu alkoholowego w ośrodku – czy to konieczne?

Alkoholizm to niewątpliwie jedna z częściej występujących chorób XXI wieku. Coraz więcej osób popada w ten nałóg ze względu na wiele negatywnych czynników zewnętrznych płynących ze środowiska, z którymi ludzka psychika nie zawsze jest w stanie sobie poradzić.

odwyk alkoholowy

Odwyk jako ostatnia nadzieja alkoholika

Alkoholizm to ogromny problem znaczącej części społeczeństwa, będący odpowiedzią na życiowe niepowodzenia, problemy rodzinne, kłopoty finansowe czy ogólną niechęć do zaakceptowania szarej rzeczywistości.

Jak należy przygotować się do zabiegu wszycia esperalu?

Najważniejszą rzeczą przed wybraniem się na zabieg, jest pozostanie trzeźwym od co najmniej 48 godzin. Jest to bowiem optymalna ilość czasu, po upływie którego nie będzie istnieć żadne ryzyko związane z wszyciem esperalu. Musimy również być przebadani przez lekarza, który będzie wykonywał zabieg. Konieczne jest podanie wszystkich niezbędnych informacji na temat naszego zdrowia, przebytych chorób itp. przygotowanie się do zabiegu wszycia esperalu nie jest zbyt skomplikowane. Dzięki temu nie musimy stresować się przed wykonaniem zabiegu. Wszycie esperalu nie jest ani długie, ani bolesne. Najważniejsze jest to, że musimy być trzeźwi od dłuższego czasu.

Co po dokonaniu zabiegu?

Dzięki emu, że wszycie esperalu nie jest zabiegiem skomplikowanym ani bolesnym, od razu po zaszyciu rany możemy wrócić do pracy, do prowadzenia pojazdów oraz do innych czynności. Istotne jest bowiem, że zabieg ten nie powoduje żadnych efektów ubocznych, np. zawroty głowy, bezsenność i innych. Jest on więc całkowicie bezpieczny – twierdzi Radosław Bąk z kliniki Esperal . Jednak Od momentu wszycia esperalu pod naszą skórę, musimy koniecznie przestrzegać najważniejszej zasady, która kategorycznie zabrania nam spożywania alkoholu. Po zabiegu musimy więc zachować bezwzględną wstrzemięźliwość od alkoholu przed długi czas. Kiedy już mamy wszywkę, musimy dbać o siebie i pilnować, by pod żadnym pozorem nie sięgać po alkohol oraz nie stosować żadnych produktów, które produkowane są na bazie alkoholu.

Czemu wszywka uchodzi za bardziej popularną opcję od tabletek?

Zależność ta ma swoje uzasadnienie – tabletki należy łykać regularnie, jednak gdy faktycznie chcemy napić się alkoholu, możemy je po prostu na jakiś czas odstawić. Jeżeli chodzi o wszywkę, niemożliwe jest spożycie choćby najmniejszej ilości alkoholu. Wszywka bowiem zostaje z nami rok lub dwa, co uniemożliwia nam pozbycie się jej nawet na chwilę. Dlatego tak wiele osób wybiera właśnie wszywkę zamiast pudełka tabletek. Jest to bowiem najbardziej skuteczna opcja, jeżeli chodzi o leczenie alkoholizmu. Warto z niej skorzystać, jeżeli naprawdę zależy nam na pozbyciu się uciążliwego nałogu.

Kto decyduje o typie terapii?

Najczęściej typ terapii wybieramy sobie sami. To my będziemy wiedzieć, czy wolimy łykać tabletki regularnie, czy mieć wszywkę, która absolutnie ‘zakazuje’ nam spożycie jakiejkolwiek ilości alkoholu. Rodzaj terapii dość często może zostać nam wskazana również przez lekarza. Walka z uzależnieniem od alkoholu powinna być przeprowadzona w sposób odpowiedzialny, a wiadomo przecież, że wszywka zapewni nam najwyższy rodzaj ochrony. Warto więc zdecydować się na ten typ terapii, zwłaszcza, gdy nasze uzależnienie od alkoholu jest na bardzo niepokojącym poziomie. Każdy, kto faktycznie chce pozbyć się nałogu alkoholowego, musi wybrać tę bardziej radykalny sposób.

podejscie-pacjenta-do-leczenia-alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu a podejście do pacjenta

Podejście alkoholika do swojej choroby w dużej mierze determinuje to w jaki sposób ma podejść terapeuta do tego konkretnego przypadku. Nie chodzi tu jedynie o kwestię motywacji, alkoholik różnie traktuje swoje uzależnienie i może to w dużej mierze być przeszkodą. Doświadczony terapeuta obserwując alkoholika i określając jego nastawienie potrafi wykorzystać je w ten sposób by było ono w terapii pomocne.

terapia-alkoholowa

Szybkie terapie dla uzależnionych od alkoholu

Uzależnienie od alkoholu charakteryzuje się tym, że może być niezwykle silne i trudno z nim wygrać. Nawet wieloletni abstynent może zechcieć wrócić do nałogu tylko i wyłącznie pod wpływem impulsu. Przyjrzymy się jakie terapie oferowane są w celu zachowania profilaktyki trzeźwości.

leczenie-alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu – jak podjąć współpracę z alkoholikiem?

Chcesz nakłonić bliską Ci osobę do leczenia alkoholizmu czy innych uzależnień? Wiemy że nakłonić do szukania profesjonalnej pomocy i leczenia – nie jest łatwo.

Zasilany przez WordPress & Motyw Anders Norén