Alkoholizm to niewątpliwie jedna z częściej występujących chorób XXI wieku. Coraz więcej osób popada w ten nałóg ze względu na wiele negatywnych czynników zewnętrznych płynących ze środowiska, z którymi ludzka psychika nie zawsze jest w stanie sobie poradzić.

Ponadto chęć na alkohol to nie zawsze alkoholizm. Warto jednak wiedzieć, co się wiąże z tym nałogiem i kiedy należy szukać pomocy.

Objawy alkoholizmu

Do jednych z najbardziej popularnych należą:

  • Brak kontroli nad ilością spożywanych trunków wysokoprocentowych
  • Problemy z pamięcią
  • Brak instynktu samozachowawczego pod wpływem alkoholu
  • Silna chęć sięgnięcia po alkohol na tzw. kacu
  • Wystąpienie dolegliwości fizycznych i psychicznych przy ograniczeniu picia np. drgawki bezsenność, drażliwość, potliwość
  • Problemy z abstynencją
  • Zmniejszona tolerancja na alkohol

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli występują u nas powyższe objawy, warto poszukać już pewnego rodzaju pomocy. Z niektórymi dolegliwościami można sobie poradzić samemu dzięki silnej woli. Jednak czasem wskazana jest zewnętrzna interwencja.

Najlepiej jest się zgłosić do specjalistów i terapeutów. Nie zawsze musi się to wiązać z długą terapią w ośrodkach walczących z uzależnieniami i z odwykiem, choć to też pomaga, ponieważ przez poświęcenie czasu na walkę o siebie możemy utrwalić w sobie chęć życia w trzeźwości.

Czasem wystarczy jednak znaleźć internetowy kurs. Tak, brzmi to trochę absurdalnie, ale nie da się ukryć, że jest to bardzo skuteczna i przede wszystkim wygodna opcja, jeśli tylko wybierze się odpowiedni sposób leczenia.

Metoda Easyway

Anglik Allen Carr starając się rzucić palenie, znalazł sposób na to, by uwolnić się od nałogu. Opublikował książkę, dzięki której stwierdzono, że jego metoda może być skuteczna w walce z właściwie każdym uzależnieniem.

Easyway to przede wszystkim psychiczny, a nie fizyczny sposób leczenia. Polega on na zmianie świadomości i podejścia w tym wypadku do alkoholu.

Podczas jednej sesji trwającej ok. 6 godzin specjaliści szkoleni w tej metodzie, dzięki specjalnym technikom, przedstawiają osobie uzależnionej sposób myślenia mówiący, że alkohol nie jest człowiekowi do niczego w życiu potrzebny.

Wiele osób myśli, że dzięki niemu można się zrelaksować, zyskać odwagę, szczęście itd., a tak naprawdę jest to wyłącznie manipulacyjne działanie społeczeństwa i producentów trunków wysokoprocentowych. W rzeczywistości alkohol nie przynosi żadnych korzyści, a już tym bardziej szczęścia, lecz jedynie problemy ze zdrowiem fizycznym i psychicznym.

Jeśli alkoholik uświadomi sobie tę prawdę, wtedy nie będzie miał już nawet ochoty na picie co właśnie jest celem metody Easyway.

alkoholizm

Zalety tej metody

Z powyższego opisu można sądzić, że taki sposób leczenia jest dość nierealny, jednak badania i opinie osób wyleczonych wskazują na nawet 95%-ową skuteczność.

Ponadto kurs Easyway zapewnia możliwość uczestnictwa i kontaktu ze specjalistą w formie online. Jest to na pewno dużo bardziej wygodne, szybsze i komfortowe dla osób, które wstydzą się swojego problemu i nie chcą brać udziału w spotkaniach w ośrodku prowadzonych najczęściej w grupach.

Choć znajdzie się wielu sceptyków terapii przez Internet, to w ostatnim czasie mówi się, że przynosi ona takie same efekty jak leczenie w ośrodkach, a nawet lepsze, ponieważ w domowym zaciszu nic nas nie ogranicza przed wewnętrznym otwarciem się.

Ponadto w dobie pandemii wiele osób zrezygnowało z uczestnictwa w terapiach, bojąc się o własne zdrowie, dlatego też forma rozmowy ze specjalistami przez internetowe komunikatory stała się tak popularna i chętnie stosowana dopiero na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Jak zatem widać terapia online to jedna z bardziej skutecznych i bezpiecznych metod walki z alkoholizmem. Gdy ludzie zdiagnozują już u siebie problemy z piciem, często nie chcą pomocy, bo wstydzą się wytykania i boją się długiej walki. W przypadku metody Easyway Allena Carra nie ma takiego problemu, dzięki czemu wolność od nałogów jest właściwie na wyciągnięcie ręki.